شهید دکتر احمدرضا احدی

۱۳۱ مطلب در شهریور ۱۳۹۶ ثبت شده است

آمریکا از پایگاه «التنف» در سوریه خارج می‌شود


آمریکا از پایگاه «التنف» در سوریه خارج می‌شود shia muslim                   
نیروهای آمریکایی و تروریستهای حاضر در پایگاه نظامی التنف واقع در بادیه سوریه قرار است که این پایگاه را تخلیه کنند.

به گزارش مصاف، منابع خبری اعلام کردند که آمریکا برای بستن پایگاه نظامی خود در شهر «التنف» سوریه آماده می شود.

روزنامه اردنی الغد گزارش داد که هنوز مشخص نیست چه زمانی نیروهای آمریکایی این پایگاه نظامی را ترک خواهند کرد.

یک منبع نظامی در این زمینه خبر داد که آمریکا در پی آن است که این پایگاه را به یکی از گروههای معارض سوری تحویل دهد ولی هنوز جزئیات این مسئله روشن نیست.

نیروهای آمریکایی از چند مدت پیش این پایگاه را تجهیز و از آن برای آموزش گروههای مسلح موسوم به معارض استفاده می‌کردند.

چند روز پیش نیز منابع خبری معارض اعلام کردند که نیروهای آمریکایی و تروریستهای حاضر در پایگاه نظامی «الزکف» این پایگاه را تخلیه کرده‌اند. این پایگاه در ژانویه در مرزهای مشترک با عراق ایجاد شد.

گفته می‌شود که پس از توافق واشنگتن و مسکو، نیروهای آمریکایی پایگاه الزکف را تخلیه کردند.

 در همین راستا، نیروهای دموکراتیک سوریه، اعلام کردند که در شمال رقه جبهه جدیدی علیه داعش آغاز کرده‌اند.

نیروهای دموکراتیک این جبهه را بخشی از مراحل نهایی عملیات آزادسازی رقه اعلام و تأکید کردند که این عملیات در آستانه پایان قرار دارد.

منبع: فارس

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

چین خواستار برچیده شدن سامانه تاد از کره جنوبی شد


چین خواستار برچیده شدن سامانه تاد از کره جنوبی شد shia muslim                   
وزیر خارجه چین در دیدار با همتای کره جنوبی‌اش خواستار خروج سامانه دفاع موشکی آمریکایی از شبه جزیره کره شد.

به گزارش مصاف، ونگ یی وزیر خارجه چین در دیدار با همتای کره جنوبی خواستار برچیده شدن سامانه دفاع موشکی آمریکایی تاد از شبه جزیره کره شد.

به نوشته روزنامه چاینا پیپل، ونگ یی در دیدار با «کانگ کیونگ وا» وزیر خارجه کره جنوبی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل گفت پکن نیاز سئول برای حفظ امنیت ملی‌اش را درک می‌کند اما قاطعانه مخالف استقرار تاد در کره جنوبی است.

وزیر خارجه چین افزود، سامانه تاد بیش از نیاز دفاعی کره جنوبی است و استقرار آن در شبه جزیره کره برای منافع امنیتی و استراتژیک چین مضر است.

چین از کره جنوبی خواست به دغدغه این کشور اهمیت داده و این مساله را به روشی مناسب حل کند تا موانع روابط دوجانبه را از میان بردارد.

منبع: فارس

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

رژه انصارالله با خودروهای زرهی غنیمت‌گرفته شده از امارات


رژه انصارالله با خودروهای زرهی غنیمت‌گرفته شده از امارات shia muslim                   
نیروهای انصارالله یمن، به مناسبت سومین سالگرد انقلاب ۲۱ سپتامبر، با خودروهای نظامی زرهی به غنیمت‌گرفته شده اماراتی در صنعاء رژه رفتند.

به گزارش مصاف، همزمان با سومین سالگرد انقلاب «21 سپتامبر» یمن، از روز گذشته، هزاران یمنی از مناطق مختلف صنعاء، شبوه، لحج و ریمه خود را به میدان «السبعین» در پایتخت یمن رساندند و «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب انصار الله یمن نیز روزگذشته ضمن حضور در این میدان، در حکمی، 21 سپتامبر را به عنوان روز ملی در این کشور نامید.

به نوشته «القدس العربی»، دیروز (چهارشنبه)، انقلابیون یمن، با خودروهای زرهی به غنیمت گرفته شده اماراتی در میدان السبعین رژه رفتند.

پایگاه خبری شبکه یمنی «المسیرة» نیز با انتشار تصاویری از این خودروهای زرهی ساخت آمریکا، نوشت: این خودروها را اماراتی‌ها در یکی از جبهه‌های نبرد از دست دادند.

منبع: فارس

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

قربانی در عراق ظرف یک هفته؛ داعش در حال انتقام از غیرنظامیان


۳۰۰ قربانی در عراق ظرف یک هفته؛ داعش در حال انتقام از غیرنظامیان shia muslim                   
براساس بیانیه‌های وزارت کشور و بهداشت عراق، حملات گروه تروریستی داعش در شهرهای بغداد، ذی قار، الانبار، صلاح الدین، دیاله و کرکوک در طول هفته گذشته منجر به کشته و زخمی شدن دست کم ۳۰۰غیرنظامی و عنصر امنیتی شده است.

به گزارش مصاف، حملات گروه تروریستی داعش شامل حملات انتحاری، حملات موشکی و انفجار بسته های انفجاری در تجمعات مردمی شهروندان، بازارها، رستوران ها، مدارس و مناطق مسکونی بوده است.

براساس این گزارش، در خشونت بارترین حمله تروریست ها که با حمله مسلحانه و انتحاری عناصر داعش به یک رستوارن در ناصریه واقع در جنوب عراق رخ داد، ۶۹ غیرنظامی کشته و حدود ۱۰۰ تن دیگر مجروح شدند..

منبع: شفقنا

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

تیلرسون: ایران طبق «برجام» عمل کرده است


تیلرسون: ایران طبق «برجام» عمل کرده است shia muslim                   
رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی در نیویورک انطباق عملکرد ایران با توافق هسته ای را تائید کرد.

به گزارش مصاف، وزیر خارجه آمریکا تائید کرد که عملکرد ایران از منظر فنی منطبق با توافق هسته ای (برجام) بوده است.

منبع: اسپوتنیک

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

مقابله با پیشروی سعودی‌ها در جیزان/ بمباران پمپ بنزین در حجه


مقابله با پیشروی سعودی‌ها در جیزان/ بمباران پمپ بنزین در حجه shia muslim                   
در ادامه تحولات میدانی یمن در حالی که جنگنده‌های سعودی شهرهای یمن را بمباران می‌کنند ارتش یمن با پیشروی مزدوران سعودی در جیزان مقابله کردند.

به گزارش مصاف، در حمله جنگنده های ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به منطقه بنی سعید در شهر «کشر» در استان حجه دست کم یک غیرنظامی یمنی کشته و ۵ تن زخمی شدند. این حمله یک پمپ بنزین را هدف قرار داده بود.

از سوی دیگر در عملیات ارتش یمن علیه مزدوران وابسته به عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن در شهر نهم و استان تعز دست کم ۷ نظامی وابسته به هادی به وسیله تک تیراندازهای ارتش یمن کشته شده اند.

در استان جوف نیز یگان موشکی ارتش یمن تعدادی موشک کاتیوشا و یک موشک آروگان به سوی یک ساختمان متعلق به دولت مستعفی یمن شلیک کرده است که منجر به کشته و زحمی شدن شمار زیادی از نظامیان وابسته به هادی شده و در جریان عملیات ارتش یمن علیه مواضع مزدوران هادی در منطقه صبرین در شهر خب و الشعف یک خودروی نظامی منهدم  شده  و شماری از نظامیان وابسته به هادی کشته و زخمی شدند.

در جیزان نیز نیروهای ارتش یمن با تلاش نظامیان سعودی، اماراتی و مزدوران سودانی برای پیش روی به سوی منطقه الحثیره و مناطق مجاور آن مقابله کردند.

بر اساس این خبر  حمله نیروهای وابسته به ائتلاف عربی با ۵۰ حمله هوایی و ۴۰ موشک آپاچی و گلوله باران توپخانه ای همراه بود، اما با مقاومت نیروهای انصار الله این عملیات با شکست مواجه شد و در این میان شماری از نظامیان وابسته به عربستان کشته شدند و سه خودروی زرهی آنها نیز منهدم شد.

ارتش یمن با شلیک دو موشک زلزال ۱ و چند موشک کاتیوشا موفق به مقابله با تلاش مزدوران و نظامیان وابسته به عربستان در این منطقه و مناطق مجاور آن شد.

در نزدیکی گذرگاه الخضرا در نجران نیز یک تانک سعودی منهدم شده است و یگان توپخانه ای ارتش یمن پایگاه های نظامیان سعودی را هدف قرار داده و تک تیرانداز های ارتش یمن موفق شدند دو مزدور وابسته به عربستان را در تبه الخشباء در نزدیکی گذرگاه الخضرا هدف قرار دهند و از پای در آورند.

منبع:خبرگزاری مهر

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

رئیس رژیم صهیونیستی: قابل قبول نیست که ایران بر مشروعیتش می‌افزاید!


رئیس رژیم صهیونیستی: قابل قبول نیست که ایران بر مشروعیتش می‌افزاید! shia muslim                   
ریوون ریولین با اذعان به افزایش قدرت منطقه‌ای ایران گفت پذیرفتنی نیست تهران ضمن تبلیغ برای نابودی رژیم صهیونیستی بر مشروعیت خود می‌افزاید.

به گزارش مصاف، پست ریوون ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی، می‌گوید جایگاه جهانی ایران قابل قبول نیست.

ریولین در جشن سال نوی یهودیان گفت قابل قبول نیست که ایران ضمن تبلیغ نابودی اسرائیل، بر مشروعیتش می‌افزاید.

او افزود: «این رویکرد ارزش‌های انسانی و ارزش‌هایی که در قلب مردم ما، کشور‌های ما و دوستی‌های ماست، ارتقا نمی‌دهد.»

رئیس رژیم صهیونیستی در جمع سفرا و کنسول افتخاری کشور‌های خارجی در فلسطین اشغالی بر اهمیت همکاری جهانی تاکید کرد و از میهمانان خود خواست به تلاش‌ها برای توقت حملات علیه «مشروعیت اسرائیل» یا انکار حقوقش ملحق شوند.

اظهارات وی در حالی مطرح شد که فرمانده جدید ارتش ایران روز دوشنبه هشدار داد اگر رژیم صهیونیستی حرکت اشتباهی انجام دهد، ایران شهر‌های تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

دیدار «السیسی» و «نتانیاهو» در نیویورک


دیدار «السیسی» و «نتانیاهو» در نیویورک shia muslim                   
رئیس‎جمهور مصر برای نخستین بار پس از تصدی سمت ریاست جمهوری این کشور با نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد.

« به گزارش مصاف ،عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با یکدیگر دیدار کردند.

این اولین دیدار السیسی پس از تصدی سمت ریاست جمهوری مصر با نخست وزیر اسرائیل محسوب می شود.

 خبرنگار هارتص گفته که این دیدار کوتاه، گامی معنادار در بهبودی روابط اسرائیل و مصر است

منبع:خبرگزاری العالم

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

اولین شکست ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل


اولین شکست ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل shia muslim                   
روسیه و چین به ۱۲۸ کشوری که اعلامیه حمایت از خواست رئیس‌جمهوری آمریکا، برای انجام اصلاحات در سازمان ملل را امضا کرده‌اند، نمی‌پیوندند.

به گزارش مصاف، روسیه و چین به ۱۲۸ کشوری که اعلامیه حمایت از خواست رئیس‌جمهوری آمریکا، برای انجام اصلاحات در سازمان ملل را امضا کرده‌اند، نمی‌پیوندند. اعلامیه ارائه‌شده می‌گوید سازمان ملل باید به نیرویی موثرتر در مواجهه با بحران‌های جهانی بدل شود.

مقامات روسی می‌گویند از اصلاحات سازمان ملل برای کاستن از کاغذبازی‌ها و بوروکراسی رایج در آن پشتیبانی می‌کنند، اما هر تغییری در ساختار این نهاد باید از طریق گفتگوی اعضای آن به‌دست آید، و نه از طریق اعلامیه‌ای که ایالات متحده به تنهایی ارائه می‌کند.

واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل، به خبرگزاری دولتی «تاس» گفته است «ما همگی خواستار افزایش نقش سازمان ملل در مسائل بین‌المللی هستیم» اما این نهاد به اصلاحات گسترده نیاز ندارد.

معاون وزیر خارجه روسیه نیز به همین خبرگزاری گفته است از منظر مسکو، اصلاحات، باید «فراگیر» باشد، اما رایزنی است که دستیابی به توافق در مورد آن را ممکن می‌سازد.

چین نیز اعلامیه ارائه‌شده را امضا نکرده‌است.

رئیس‌جمهور آمریکا، روز دوشنبه از بروکراسی و سوءمدیریت در سازمان ملل متحد انتقاد کرده و خواستار انجام «اصلاحات جسورانه واقعی» در این سازمان شد.

ترامپ گفته‌است: «سازمان ملل در سال‌های اخیر به خاطر بروکراسی و سوء‌مدیریت نتوانسته است تمام ظرفیت خود را فعال کند، حال آنکه بودجه این سازمان از سال ۲۰۰۰ حدود ۱۴۰ درصد و کارمندان آن بیش از دو برابر شده است».

۱۲۸ کشور پیش‌نویس اعلامیه سیاسی ۱۰ ماده‌ای را که ایالات متحده تهیه کرده، امضا کرده‌اند. در این اعلامیه از تلاش‌های آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل، برای «آغاز اصلاحات مؤثر و معنی‌دار» در سازمان ملل حمایت شده‌است.

پیش از این گزارش شده بود که ایران نیز این اعلامیه را امضا نکرده‌است.

منبع:خبرگزاری مهر

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

بازگشت بنیانگذار فیسبوک به دین یهود


بازگشت بنیانگذار فیسبوک به دین یهود shia muslim                   
"مارک زاکربرگ" بنیانگذار "فیسبوک" پس از سال‌های الحاد و بی دینی به دین اصلی خود یعنی یهودیت بازگشت.

به گزارش مصاف، زاکربرگ در صفحه شخصی خود در فیسبوک تصاویری از برگزاری یک مراسم در خانه اش را منتشر کرده که ثابت می کند او به دین یهود بازگشته است.

در همین راستا، پایگاه خبری صهیونیستی المصدر تاکید کرد که زاکربرگ از زمان تولد دخترش "ماکس" به دین یهود بازگشته و مراسم ها و نیایش های آیین یهود را به جای می آورد.

تصاویری که زاکربرگ در صفحه شخصی خود منتشر کرده است، نشان می دهد که او روزهای شنبه شمع روشن می کند. در برخی تصاویر هم دختر او دیده می شود که از جام "تقدیس" (قیدوش" آب می نوشد. این کار نزد یهودیان در ایام جمعه، اعیاد و مراسم های خاص مبارک و میمون است.

علاوه بر این، زاکربرگ از نان "حالاه" که نان سنتی مورد استفاده یهودیان در روز شنبه است، در منزلش استفاد می کند و در کنار آن دو شمع هم روشن کرده است.

زاکربرگ در توضیح یکی از این تصاویر گفته که جام تقدیس که دخترش در آن آب نوشیده، از زمان مهاجرت جدش به آمریکا، نسل به نسل به دست او رسیده است.

لازم به ذکر است که مارک زاکربرگ پس از سال های بی دینی، سال گذشته به دین یهودی بازگشت. او  گفته که همچون کودکی یهودی پرورش یافته اما بعدها دچار شک و تردید و بی دینی شده است اما امروز به این نتیجه رسیده که دین از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 
منبع:  مرکز اطلاع رسانی فلسطین
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰