تظاهرات گسترده فلسطینی‌ها در اعتراض به رئیس جمهور آمریکا shia muslim                   
هزاران فلسطینی در مناطق مختلف فلسطین اشغالی برای محکوم کردن طرفداری آمریکا از رژیم اشغالگر صهیونیستی تظاهرات کردند

گروه های فلسطینی فعال در باریکه غزه چهارشنبه خواستار تداوم تظاهرات " روزهای خشم " برای حمایت و دفاع از قدس شدند.

آمریکا و متحدانش خصوصاً انگلیس ،فرانسه ، ایتالیا ، ژاپن و اوکراین اخیراً در شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامۀ پیشنهادی مصر را که در واکنش به دستور ترامپ آماده شده بود، وتو کردند.

گروه های باریکه غزه در کنفرانسی خبری از تشکیلات خودگردان فلسطین خواستند که توافقنامه اسلو را لغو کند و خود را از قید و بندهای امنیتی و اقتصادی این توافقنامه برهاند و سیاست"به رسمیت شناختن اسرائیل" را ملغی اعلام کند (اعلام کند که دیگر اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد). 

گروه های باریکه غزه افزودند : ما خواهان تشکیل جلسۀ فوری کمیته اجراء و توسعۀ سازمان آزادیبخش فلسطین برای بررسی برخورد متجاوزانۀ آمریکا با مساله قدس و نحوۀ مقابله با این گونه اقدامات تجاوزکارانه هستیم .

گروه های فعال در غزه اعلام کردند : ما خواهان پایان یافتن تحریم های غزه و تشکیل دولت وحدت ملی فلسطین با مشارکت همه گروه های  فلسطینی برای مقابله با خطراتی است که مساله فلسطین را تهدید می کند.

در بیروت پایتخت لبنان هم ده ها فلسطینی و لبنانی تظاهرات کردند و قدس را پایتخت فلسطین خواندند.

تظاهرات کنندگان نامه ای را به نماینده سازمان ملل در بیروت دادند که در این نامه خواستار حمایت سازمان لل از ملت  فلسطین و لغو دستور ترامپ شدند.

هزاران نفر از فلسطینی های مناطق اشغالی 1948 نیز تظاهرات کردند و به سوی قدس به راه افتادند و به گذرگاه قلندیا رسیدند  و این در حالیست که تعداد زیادی از نظامیان اسرائیلی در این گذرگاه مستقر شده اند.  

این بزرگترین راهپیمائی به سوی قدس از چند سال گذشته تاکنون است .