منوچین: تمرکز واشنگتن کار با متحدان برای تحریم ایران در موضوعات غیرهسته‌ای است shia muslim                   
در حال حاضر کاملا روی کار متحدانمان با ما برای تحریم کردن فعالیت‌هایی که خارج (از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 است)، تمرکز کرده‌ایم

«استیون منوچین» وزیر خزانه‌داری آمریکا که در هفته جاری سفری به عربستان سعودی، رژیم صهیونیستی، امارات عربی متحده و قطر داشته، در یک مصاحبه ادعاهای ضد ایرانی مقامات واشنگتن را تکرار کرده است.

این مقام ارشد آمریکایی به وال استریت ژورنال گفت: «در حال حاضر کاملا روی کار متحدانمان با ما برای تحریم کردن فعالیت‌هایی که خارج (از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 است)، تمرکز کرده‌ایم».

از وزیر خزانه‌داری دونالد ترامپ سوال شد که آیا آمریکا آماده هدف قرار دادن شرکت‌ها در اروپا، خاورمیانه و دیگر مناطق جهان که با ایران تعاملات اقتصادی دارند، است یا نه؟

«منوچین» در جواب گفت: « اظهارنظر درباره این موضوع، ناپخته و نابهنگام است. حداقل در حال حاضر، ما داریم با شرکای اروپایی درباره توافق(برجام) و همچنین مسائل مرتبط با مسائل خارج از توافق کار می‌کنیم».

این مقام ارشد آمریکایی در اراضی اشغالی طی سخنانی از اتخاذ مواضع سرسختانه دولت دونالد ترامپ علیه حزب‌الله لبنان خبر داد و مدعی شده بود: «حزب‌الله تهدیدی برای سراسر خاورمیانه و فراتر از آن است و ما باید به صورت مشترک از اختیارات وتوانمندیهایمان برای مختل کردن شبکه‌های مالی و حامیان مالی آن استفاده کنیم».