رژیم آل خلیفه آب را بر روی زندانیان زندان مرکزی "جو" قطع کرد shia muslim                   
مقامات زندان جو بحرین برای انتقام‌جویی از زندانیان، آب سرویس بهداشتی را قطع کرده‌اند.

به گزارش مصاف، مجمع حقوق بشر بحرین با انتشار بیانیه ای اعلام کرد مقامات زندان جو به اعمال محدودیت‌ها علیه زندانیان ادامه می‌دهند و اخیرا برای انتقام‌جویی از زندانیان، آب سرویس بهداشتی را قطع کرده‌اند.

در این بیانیه آمده است: اداره زندان همچنین حق زندانیان را هنگام مکالمه تلفنی با خانواده‌هایشان نقض کرده و مدت زمان مکالمه تلفنی آنان را کاهش داده است.

این در حالی است که بندهای مختلف زندان‌ها به سبب جمعیت زیاد زندانیان با ازدحام مواجه‌اند و به زندانیان از این نظر نیز ستم می‌شود.

مجمع حقوق بشر بحرین در بیانیه خود افزوده است: وضع جسمانی زندانی «الیاس الملا» در چند روز گذشته رو به وخامت رفته است و مقامات زندان در زمینه درمان او کوتاهی کرده اند. همچنین زندانی دیگری با نام «عقیل حسین جاسم» که به بیماری مزمن صرع مبتلا است، از دارو و درمان لازم محروم مانده است.

در این بیانیه آمده است: آب سرویس بهداشتی زندان جو هفته گذشته سه روز به طور عمدی قطع بود و همین اتفاق در هفته‌های پیش از آن نیز تکرار شده است. حق غذای زندانیان نیز در بحرین نقض می‌شود و مسئولان زندان برای گرسنگی دادن به زندانیان سهم عذای روزانه آنان را کاهش داده‌اند.

منبع: ابنا