معاریو از روابط امنیتی و تسلیحاتی امارات و اسرائیل پرده برداشت shia muslim                   
روزنامه عبری زبان معاریو فاش کرد که روابط امنیتی و تسلیحاتی مستحکمی میان تل‌آویو و امارات ظرف سال‌های مدیدی برقرار بوده است اما اسرائیل این روابط را مخفی کرده و اجازه نداده است جزئیات این روابط علنی شود.

به گزارش مصاف، معاریو در گزارشی با عنوان "این چنین اسرائیل تجارت نظامی و امنیتی خود را مخفی می‌کند"، نوشت، روابط امنیتی میان اسرائیل و امارات وجود دارد که این مساله صادرات امنیتی و نظامی تل‌آویو به این کشور عرب حوزه خلیج فارس را تقویت می‌کند.

در این گزارش آمده است، کشورهای که سلاح‌های اسرائیل به آنها منتقل می‌شود به سه دسته تقسیم می‌شوند: برخی از این کشورها، روابط دیپلماتیک با اسرائیل نداشته و بیشتر آنها از کشورهای عربی و اسلامی بوده و نسبت به برملا شدن روابط امنیتی خود با تل‌آویو حساس هستند که این امر بخش سانسور نظامی اسرائیل را واداشت تا صادرات تسلیحات خود به این کشورها را به صورت کامل سانسور کند تا منافع صنایع نظامی خود و همچنین واسطه‌های عقد قراردادهای تسلیحاتی با آن کشورها را حفظ کند و به همین دلیل، بخش نظارت ظرف سال‌های مدیدی اجازه انتشار هیچ اطلاعاتی پیرامون روابط نظامی میان اسرائیل و امارات را نداد.

این روزنامه به این امر اشاره کرد که بعضا اطلاعاتی پیرامون روابط مستحکم میان اسرائیل با یک کشور عرب حوزه خلیج فارس که با آن روابط دیپلماتیک ندارد، منتشر می‌شود.

معاریو نوشت، امارات همان کشور عربی است که اسرائیل مسؤولی را برای روابط ویژه با ابوظبی تعیین کرده است.

معاریو افزود، متای کوکافی، تاجری که در شرکتش مسؤولان برجسته صهیونیستی کار می‌کنند، چندین بار ظرف سال‌های گذشته به ابوظبی سفر کرده است اما بخش سانسور نظامی فشارهایی را اعمال کرد و اجازه انتشار جزئیات این سفر و اهداف آن را نداده تا روابط خارجی و نظامی اسرائیل لطمه نبیند.

 
منبع: ایسنا