دست رد مسکو به سینه تل‌آویو در جنوب سوریه shia muslim                   
منابع آگاه اعلام کردند رژیم صهیونیستی در خصوص دور نگه داشتن نیروهای مورد حمایت از جولان اشغالی، درخواستی از روسیه داشته اما مسکو با این درخواست موافقت نکرده است.

به گزارش مصاف، منابع سیاسی در تل‌آویو اعلام کردند رژیم صهیونیستی از روسیه درخواست کرده نیروهای ایرانی و نظامیان تحت امرش را از فاصله 50 تا 70 کیلومتری خط «عدم درگیری» در جولان دور کند اما مسکو دست رد به سینه تل‌آویو زده است.

بر اساس گزارش روزنامه «الشرق‌ الاوسط»، روسیه به رژیم صهیونیستی گفته این نیروها را فقط 5 کیلومتر از خط مذکور دور نگه می‌دارد.

در ادامه این گزارش آمده است رژیم صهیونیستی از روسیه و آمریکا درخواست کرده در چارچوب آتش‌بس در جنوب سوریه تلاش کنند که نیروهای ایرانی یا نیروهای تحت امر ایران در غرب خیابانی که دمشق و شهر «السویداء» در جنوب را به هم متصل می‌کنند، حضور نداشته باشند.

در حالی که رژیم صهیونیستی خبرهایی مبنی بر موافقت مسکو با این درخواست منتشر کرد، منابع آگاه اعلام کردند روسیه با این درخواست مخالفت کرده و گفته نیروهای یاد شده را فقط 5 کیلومتر از مرزهای درگیری میان دولت سوریه و معارضان دور نگه می‌دارد زیرا در بلندی‌های جولان (بخش سوریه) نیروهای سوری از بخش شمالی قنیطره و از سمت شمال به سمت دمشق محافظت می‌کنند و این بدان معناست که روسیه فقط به دور نگهداشتن ایران از مرزهای فعلی متعهد است.

در ادامه این گزارش آمده است شخصیت‌های عالیرتبه اسرائیلی و در مقدمه آنها بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر به شکلی علنی از نزدیک شدن نیروهای ایرانی و حزب الله به مرزهای فلسطین اشغالی اظهار نگرانی کرده‌اند.


منبع: فارس